چگونه کاندوم بخریم؟ ساده ترین راه برای خرید کاندوم ، اولین تجربه خرید کاندوم

چگونه کاندوم بخریم؟

کاندوم، که به عنوان راه  پیشگیری شناخته شده است، ساده ترین نوع کنترل تولد است، اما خرید آنها می تواند به عنوان یک دغدغه باشد. برای مثال، ده ها تن از سبک ها و مارک ها وجود دارد. و شما باید آنچه را که از آنها برای خود استفاده می کنید در نظر بگیرید: جنس کاندوم ؟ امنیت کاندوم؟ کنترل تولد؟ پس از همه، کاندوم هایی هستند که فقط برای سرگرمی طراحی شده اند. علاوه بر این، هنگامی که شما در حال خرید کاندوم هستید، بسیار راحت نمی توانید انتخاب کنید. ممکن است احساس حجالت کنید و بخواهید  عجله کنید.

بنابراین قبل از رفتن به فروشگاه یا شروع به خرید آنلاین، این راهنما را برای انتخاب و استفاده از کاندوم بررسی کنید. باید دقیقا همان چیزی را که شما نیاز دارید پیدا کنید.

خرید کاندوم برای سک س ایمن

چگونگی خرید کاندوم
کاندوم بین 82 تا 98 درصد موثر در دوران بارداری است. این بدان معنی است که با استفاده معمول، در حدود 18 از هر 100 زن که شرکای خود را برای یک سال استفاده از کاندوم می کنند، باردار می شوند. اما وقتی که آن را برای جلوگیری از عفونت های منتقله از راه جنسی (STIs)، شما باید کمی در مورد مواد از کاندوم ساخته شده است  که کمی شگفت انگیز است بدانید . لاتکس، پلی ¬ اورتان و هر کاندوم غیر لاتکس دیگر محافظت از عفونت را فراهم می کند، اما کاندوم های lambskin نخواهند توانست.

بحث در مورد کاندوم

مانند هر چیزی که مربوط به جنسیت است، مهم است که شما و همسرتان در همان موضوع اتفاق نظر داشته باشید. این در مورد استفاده از کاندوم کاربرد دارد. آن را با همسرتان صحبت کنید. به عنوان مثال، اگر هر یک از شما حساسیت به استفاده از لاتکس داشته باشد، قطعا باید از کاندوم لاتکس استفاده کنید.

آیا شما هر دو انتظار دارید که کاندوم را به عنوان تنها روش کنترل تولد خود استفاده کنید یا این که آیا نسخه پشتیبان از گزینه هورمونی مانند قرص یا پچ است؟

یکی از مواردی که گاهی اوقات هنگامی رخ می دهد که یک زن و شوهر درباره کنترل زایمان یا رابطه جنسی سالم صحبت می کنند، میل به استفاده از کاندوم است.

آیا کاندوم پلی اورتان به عنوان لاتکس موثر است؟

در آزمايشگاههاي آزمايشگاهي، کاندوم لاتکس و پلی اورتان به عنوان موانع برای اسپرم و ویروس نقص ایمنی بدن (HIV) موثر است. اگر هر کدام از آنها به طور دقیق تجویز شود، استفاده می شود. اما اکثر افراد از مواد مخدر استفاده نادرست یا نادرست استفاده می کنند، چیزی که به عنوان “استفاده معمول” شناخته می شود. و با استفاده معمول، کاندوم لاتکس ممکن است حفاظت بیشتری نسبت به پلی اورتان داشته باشد. یکی از دلایل این امر این است که اگرچه کاندوم های پلی اورتان نازک تر، قوی تر و مقاومت بیشتری نسبت به وخامت دارند، اما کمتر الاستیک هستند و به راحتی به عنوان کاندوم های لاتکس متناسب نیستند، و این باعث می شود که آنها به راحتی از بین بروند یا از بین بروند.

 

دانستن اینکه چگونه از کاندوم استفاده کنید؟

با حصول اطمینان از داشتن اندازه مناسب، شروع کنید. یک افسانه کاندوم معمولی این است که کاندوم تنگتر از بارداری بیشتر محافظت می کند که ، اما در واقع، یک کاندوم بسیار کوچک می تواند به آسانی شکسته شود. یا اگر بزرگ است که می تواند سقوط کند. به همین علت، مناسب بودن برای حفاظت از عفونت نیز مهم است.

اطمینان داشته باشید که قبل از اینکه آلت تناسلی با مایع واژن (یا انسداد یا دهان) تماس بگیرد، کاندوم را قرار دهید. به محض اینکه انزال اتفاق می افتد باید آن را برداشته شود، اما به نشت منی دقت کنید.

از آنجا که کاندوم در طول زمان فاسد می شود، مطمئن شوید که هرگز  از انها استفاده نکنید. اگر کاندوم را در انبار نگه دارید، آنها را در یک مکان سرد و خشک حفظ کنید. اگر به مدت طولانی در معرض گرما، هوا و یا نور خورشید قرار گیرند، می توانند اثر بخشی را از دست بدهند. و اگر کاندوم را باز کنید و متوجه شوید که رنگ آن تغییر کرده ،شکننده یا چسبنده است، آن را تعویض کنید.

چه نوع کاندومی باید انتخاب شود؟

کاندوم می تواند به اندازه  وشکلهای  مختلف باشد: ساده، مخزن، مارپیچی، بیش از اندازه. کاندوم در قدرت های منظم و ضخیم قرار دارد و هر دو به همان اندازه موثر هستند. طول استاندارد برای کاندوم وجود ندارد، اما در حدود عرض 1.5 سانتیمتر بین کمترین و بزرگترین کاندوم وجود دارد.

کاندوم همچنین می تواند بافت، رنگ و طعم مختلف داشته باشد. بنابراین حتی اگر به طور کلی همه کاندوم ها به طور یکسان کار می کنند، در میان آنها کافی است که قبل از پیدا کردن “کاندوم خوب“، ممکن است نیاز به آزمایش چند نوع داشته باشید.

برای روانکاری یا نه ؟

 

کاندوم های روان کننده کمتر مستعد شکستن هستند و می توانند رابطه جنسی را راحت تر کنند. البته، اگر به دلایلی یک کاندوم غیر روانتر را ترجیح می دهید، می توانید یک لیوان از انتخاب خود را استفاده کنید، به شما این امکان را می دهد که بیشتر احساسات شما و شریک خود را کنترل کنید. اگر این کار را انجام دهید و از یک کاندوم لاتکس استفاده می کنید، مطمئن شوید که عصاره آب یا سیلیکون است. چربی های ساخته شده از روغن یا نفت (مانند روغن بچه یا وازین) می توانند کاندوم را کمتر موثر کنند.

در اینجا یک نکته جالب است: البته روش واضح برای استفاده از لوبریکانت این است که آن را در خارج از کاندوم قرار دهید. اما بعضی از مردان می بینند که قرار دادن یک قطره کوچک درون نوک کاندوم، لذت را افزایش می دهد.

کاندوم های فضایی ، عروسکی ،طوقی و….

کاندوم های نوآورانه می توانند برای خرید سرگرم کننده باشند و برخی از آنها حتی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای پیشگیری از بارداری تأیید شده اند، اما همیشه اینطور نیست، بنابراین مطمئن شوید برچسب را بخوانید.

بدون برچسب

مطالب مرتبط

قیمت کاندوم ها

دیدگاهی بنویسید

بالا