کاندوم زنانه

کاندوم زنانه وقتی که از آن استفاده شود  کنترل بیشتری دارد. واقعیت این است که ، اولین کاندوم طراحی شده برای پوشیدن توسط زنان ساخته شده بود.این کاندوم  ساخته شده از پلی ¬ اورتان نرم،  در واقع  حفاظت بیشتر در برابر بارداری و بیماری ارائه می دهد. خانم ها، اکنون می توانید مطمئن باشید که همیشه با کاندوم زنانه محافظت می شوید.  

کاندوم زنانه

بسته کاندوم زنانه را به دقت باز کنید در قسمت بالا سمت چپ بسته را پاره کنید. از قیچی یا چاقو برای باز کردن استفاده نکنید. حلقه بیرونی منطقه اطراف باز شدن مهبل را پوشش می دهد. حلقه داخلی برای قرار دادن و برای کمک به نگه داشتن غلاف در محل در طول مقاربت استفاده می شود.

زنانه

در حالی که کاندوم زنانه را در انتهای بسته نگه دارید، حلقه درونی انعطاف پذیر را بگیرید و با انگشت شست و انگشت دوم یا میانه آن را فشار دهید تا بلند و باریک شود.   موقعیتی را انتخاب کنید که برای جابجایی راحت باشد –  بالا بردن یک پا، نشستن یا کشیدن.   به آرامی حلقه داخلی را به مهبل وارد کنید. حلقه درونی را احساس کنید و حرکت دهید. انگشت اشاره را روی داخل کاندوم قرار دهید و زنگ داخلی را تا آنجا که ممکن است حرکت دهید. اطمینان حاصل کنید که غلاف پیچ خورده نیست. حلقه بیرونی باید در خارج از واژن بایستد.  

کاندوم زنانه در حال حاضر در محل و آماده برای استفاده با شریک زندگی خود است. هنگامی که آماده هستید، به آرامی آلت تناسلی شریک خود را به سمت بازو کاندوم با دست خود هدایت کنید تا اطمینان حاصل شود که به درستی وارد میشود

 مطمئن شوید که آلت تناسلی در بین دیافراگم و دیواره واژن وارد نشده است، .   برای بیرون آوردن کاندوم  حلقه بیرونی را پیچ و تاب دهید و به آرامی کاندوم را بیرون بکشید. کاندوم را در بسته یا در بافت قرار دهید و آن را در زباله پرتاب کنید. آن را در توالت قرار نیاندازید.

آیا استفاده از کاندوم زنانه دشوار است؟

استفاده از FC دشوار نیست، اما ممکن است برخی از تمرینات را برای استفاده از آن انجام دهید. زنان باید قبل از استفاده از آن برای اولین بار در طی مقاربت جنسی، آن را قرار داده و از بین ببرند. تحقیقات نشان داده است که ممکن است قبل از اینکه اعتماد به نفس و راحتی استفاده از آن، ممکن است لازم باشد سه برابر سعی کنند. 

   اگر آلت تناسلی درست وارد نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مهم است که آلت تناسلی به مرکز منتقل شود و نه بین دیواره واژن و قسمت خارجی کاندوم زن. برای نشان دادن این مشکل در هنگام معرفی باید نمودارها و  یا مدل های تشریحی استفاده شود. اگر آلت تناسلی وارد نادرست شود، مرد باید آلت تناسلی خود را برداشته و زن و شوهر باید شروع کنند.

چه نوع روان کننده  ای باید با کاندوم های زنانه استفاده شود؟

با روانکاری سیلیکون، روغنی غیر اسپرمی، روانکاری می شود. این روانکاری کمک می کند تا در جای دادن کمک کند و اجازه می دهد حرکت آسان در هنگام مقاربت. روان کننده ممکن است در ابتدا کاندوم زنانه را کمی لغزشی کند. اگر حلقه بیرونی در داخل مهبل و یا خارج شود، ممکن است نیاز به روانکاری بیشتر باشد. همچنین، اگر در هنگام رابطه جنسی باعث ایجاد سر و صدایی شود، به راحتی روان کننده را اضافه کنید.  کاندوم زنان  را می توان با روغن های مبتنی بر آب و روغن استفاده کرد، در حالیکه کاندوم های لاتکس مرد فقط باید با روغن های مبتنی بر آب استفاده شوند. زنان، اگر از خشکی واژن رنج می برند، ممکن است نیاز به روان کننده های اضافی باشد.

 آیا می توان کاندوم های زنانه را بیش از یک بار استفاده کرد؟

 

کاندوم های زنانه برای یک استفاده تنها ،مورد تایید است، اما استفاده مجدد از آن در چندین کشور گزارش شده است. WHO، UNAIDS و USAID در میان دیگران مطالعات انجام شده برای بررسی ایمنی ضد عفونی، شستشو، خشک کردن، ذخیره سازی و دوباره روانکاری، و سپس استفاده مجدد از آن انجام داده اند و WHO دو مشاوره فنی را برای بررسی داده ها از این مطالعات انجام داده است. WHO توصیه می کند برای استفاده از یک کاندوم جدید مرد یا زن برای هر عمل مقاربت، که در آن خطر ابتلا به بارداری ناخواسته و HIV وجود دارد.

آیا حلقه درونی  کاندوم من یا شریک من ناراحت کننده است؟

بعضی از زنان گزارش می دهند که حلقه درونی ناراحت کننده است. اگر این کار را می کنید، می توانید سعی کنید  کاندوم را به صورت متفاوتی قرار دهید  به طوری که حلقه درونی پشت پشت گردن رحم قرار گرفته و از راه خارج شود. با این حال، برخی از افراد گزارش می دهند که هر دو حلقه درونی و بیرونی به لذت جنسی زن و مرد کمک می کنند.

 آیا کاندوم های زنانه بزرگ است؟

به دلیل اندازه آن ممکن است یک واکنش اولیه منفی به FC رخ دهد، اما این احساس با استفاده کاهش می یابد. کاندوم زنانه را به یک کاندوم مردانه مقایسه کنید تا مشخص شود که یکسان است ولی گسترده تر از کاندوم مردانه است. . قرار دادن FC قبل از شروع فعالیت جنسی؛ و تأکید بر مزایای قطر وسیعتر، همانطور که بسیاری از مردان درباره ماهیت محدود کننده کاندوم مردانه شکایت دارند.

چگونه از کاندوم زنانه استفاده کنم؟

کاندوم زنانه لازم نیست بلافاصله پس از انزال انسان، مثل کاندوم مردانه برداشته شود. اما باید قبل از اینکه زن به عقب برگردد، از خروج منی جلوگیری شود. کاندوم زنانه باید در ظروف زباله و نه در توالت دفع شود. * همچنین، از آنجا که در بسیاری از کشورها زنان از دستمالهای بهداشتی به شیوه ای پاک و خصوصی استفاده می کنند، روش های مشابهی برای دفع کاندوم زنانه ترویج می شوند.

 آیا می توانم از کاندوم زنانه در موقعیت های جنسی مختلف استفاده کنم؟

کاندوم زنانه می تواند در هر موقعیت جنسی استفاده شود با این حال، ممکن است نیاز به روانکاری اضافی باشد.جلسات مشاوره اغلب ایده آل برای زنان برای یادگیری از یکدیگر است.

 آیا می توانیم یک زن کاندوم و یک کاندوم مردانه را در همان زمان استفاده کنیم؟

شما نباید همزمان از دو کاندوم استفاده کنید. استفاده از کاندوم به طور همزمان ممکن است موجب اصطکاک شود که منجر به لغزش یا پاره شدن یک یا هر دو کاندوم می شود و  یا حلقه بیرونی کاندوم زنانه در داخل واژن تحت فشار قرار می گیرد.

چه مدت کاندوم زنانه نگهداری  و ماندگار می ماند؟

اداره غذا و دارو ایالات متحده کاندوم زنانه را برای مدت 5 سال از تاریخ تولید تایید کرده است. به علت خواص پلی اورتان، کاندوم زنانهتحت تاثیر تفاوت دما و رطوبت نیست، بنابراین هیچ شرایط ذخیره سازی خاصی نیازی به آن نیست.

چه کسی می تواند از کاندوم زنانه استفاده کند؟

• افرادی که می خواهند خود و همسران خود را از بارداری ناخواسته و STI ها، از جمله اچ آی وی / ایدز محافظت کنند.

    • • افرادی که شرکا  از کاندوم لاتکس مرد استفاده نمی کنند.
    • • زنان که هیسترکتومی داشته اند.
    • • زنان که در دوران یائسگی قرار دارند.
    • • افراد آلرژیک یا حساس به لاتکس.
    • • افراد مبتلا به HIV
بدون برچسب

مطالب مرتبط

قیمت کاندوم ها

دیدگاهی بنویسید

بالا